Kezdőoldal

Nagyiván Gábor
2019. október 2.

A hét meccse – csb 2019, 3. forduló

Az I/A osztályú csapatbajnokság harmadik fordulójából a GAMAX–TMX mérkőzés eseményeit követtük nyomon. Az első oktávban a csapatok összeállítása a következő volt. GAMAX: Dumbovich Miklós–Winkler Gábor, Homonnay Géza–Lakatos Péter, TMX: Gulyás Dániel–Kotányi Balázs, Fischer Brigitta–Macskásy Gábor. Azt meg tudtuk jósolni, hogy a TMX nem fog cserélni, mert ők a bajnokságban „négykezest” játszanak. A bukmékerek a GAMAX papírforma győzelmét várták és a találkozót a következő oddszokkal adták volna: GAMAX (5,5+ IMP-különbség) 8/11, döntetlen (0–5 IMP-különbség) 9/4, TMX (5,5+ IMP különbség) 5/2.
Gulyás Dániel
2019. szeptember 28.

Lengyelország az aranyérmes – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 14. nap

Egyetlen pont választotta el a holland és a lengyel csapatot az első nap végén, tehát szoros csatában reménykedtünk a folytatásban. Ehhez képest nagyon belekezdtek kelet-európai barátaink.
2019. szeptember 27.

Kiegyenlítettek a döntők és a bronzmeccsek – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 13. nap

Holland–lengyel döntő lesz – Vuhan, bridzsvilágbajnokság, 12. nap

Folytatódtak az elődöntők a fő versenyen, valamint megkezdődött a nyílt vb kieséses szakasza is, itt 32-ről egészen 8-ra faragták le a megmaradt csapatok számát, a többiek pedig a vigaszverseny vigaszversenyén, egy BAM-csapatversenyen vehettek részt.

Holland mágia a norvégok ellen – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 11. nap

A négyes szám jellemezte a világbajnokság 11. napját, ugyanis már csak 4-4 csapat maradt állva mind a négy kupában, és 4 nap volt még hátra. Az elődöntők párosításai:
Bermuda-kupa: Egyesült Államok 1–Lengyelország, Hollandia–Norvégia
Velence-kupa (nők): Kína–Hollandia, Anglia–Svédország
d’Orsi-trófea (szeniorok): Hollandia–Anglia, India–Dánia
Vuhan-kupa (vegyes): Anglia–Egyesült Államok 1 , Románia–Oroszország
2019. szeptember 25.

A hét meccse – csb 2019, 2. forduló

Az I/A osztályú csapatbajnokság második fordulójában a Szigethy csapat halasztást kért, így a GAMAX elleni találkozójuk elmaradt. Ezúttal a Visoft–FÉSZEK mérkőzésről tudósítunk. A hazai csapat Szilágyi László–Talyigás Péter, Szűcs Villő–Bódis Gyula összeállításban játszott, a FÉSZEK Gellér János–Tubak Dániel, Bárczy Péter–Konkoly Csaba párokkal állt ki. A találkozó kimenetelét nem lehetett előre megjósolni, talán a Visoft volt az esélyesebb. Az mindenképpen örvendetes, hogy Villő révén a női ifjúsági válogatott is képviseltette magát a felsőházban.

Meglepetésekkel értek véget a negyeddöntők – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 10. nap

A tegnapi félidő után 63 ponttal vezetett Anglia az USA1 ellen, ami az amerikaiak körmérkőzés győzelme után finoman szólva is meglepetés, ezért ezt a meccset követtük először, arra számítva, hogy bizonyára megfordul a trend, és szorosabb lesz a csata. Nos, az amerikaiak jól kezdtek.
2019. szeptember 24.

A norvégok verik az olaszokat – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 9. nap

A negyeddöntőkkel folytatódott a világbajnokág, azaz mind a négy kupában 8 csapat maradt állva. Innentől már egyenes kieséses a rendszer, a csapatok 6x16 leosztást játszanak, három szettet hétfőn és hármat kedden, a győztesek játsszák majd az elődöntőket.
Kelen Károly
2019. szeptember 23.

Egy parti, nyolc asztal

A Bermuda-kupa negyeddöntőjében egy első látásra nem különösebben izgalmas leosztás megmutatja, hogy a nyolc asztalon a licitben hozott döntések milyen elágazásokat tudnak eredményezni. Meg persze súlyos IMP-ket erre vagy arra.